Fue Saç EkimSaç Ekim İşlemi Nedir?
Saç ekimini ense bölgesindeki (donör bölge) sağlıklı saç köklerinizin fut ya da fue yöntemi ile alınıp, sizin isteğiniz doğrultusunda ihtiyaç olan bölgeye nakledilmesi olarak tanımlayabiliriz. Hatta bu işlemi küçük bir organ nakli gibi de düşünebilirsiniz. Sizin için tek tercih ve en sağlıklı donör (verici kişi) yine sizsiniz. Şöyle denilebilir ki ense bölgenizdeki saç köklerinizin sıklığı, kalitesi, yoğunluğu ne kadar iyi ise yapılan sonuç da bir o kadar başarılı olacaktır. Biz olmayan bir şeyi var etmiyor, mucize yaratmıyoruz. Sizin kök hücrelerinizle sizin şikayetlerinizi ortadan kaldırmak için sadece yetenek ve tecrübemizi en iyi şekilde kullanarak başarı oranını maksimum seviyeye beraberce taşıyoruz. Sizin gibi düşünmeye çalışarak, saç ekimi ‘ni sadece ameliyat olmaktan bir yana bırakıp birlikte geçireceğimiz 5-6 saatlik zaman zarfını hastalarımızla sohbet ederek sizin beklentinize doğru cevap verebilmeyi prensip olarak görüyoruz.

Fue Saç Ekim Yöntemi Nedir?
Fue ile saç ekiminin önceliği dikişsiz ve izsiz bir yöntem olmasıdır. Ülkemizde fue 2004 yılında uygulanmaya başlanmıştır. Donör bölgenizdeki saç köklerinizin mikro motor ya da manual punchlarla tek tek alınıp gerekli olan bölgeye nakledilmesidir. Fue ile saç ekiminde lokal anestezi uygulanmaktadır. Bilinciniz açık olduğu için rahat ve konforunuzdan ödün vermeden, korkmadan her aşamayı fark ederek geçirebilirsiniz. Fue saç ekiminde yapılan lokal anestezi sadece o aşamada uygulama yapılacak olan bölgeye uygulanır. Ağrı ve acı duyacağınız tek kısım anestezidir. Fakat bu acı dayanamayacağınız bir ağrı değildir. Kullanılan iğnelerin verdiği geçici ağrılardır. Herkesin saç sıklığı, saç yapısı farklı olduğu için herkeste alınan kök sayısı da farklıdır. Yani siz kendinizi başka bir örnekle kıyaslayarak doğru bilgiye ulaşmış olmazsınız.

Sadece gideceğiniz kliniğin yaptığı çalışmalara bakarak görüntünün doğallığından yola çıkabilir ve doğru yer tercihinde bulunabilirsiniz. Fue saç ekimi tekniği ile bir seansta hastalarımızdan 2000 ila 4000 greft (bazı enselerde rakam düşebileceği gibi bazı enselerde de bu rakam artar) rahatlıkla alınabilmektedir. Bu da size 4000 – 10000 saç teli olarak geri dönmektedir. Peki neden 2000 greft ekilen saçtan 4000 kök çıkıyor sorusunu düşündünüz sanırım.

Çünkü 1 greft 1 kök anlamına gelmez. GREFT = Çoklu saç köklerini bir arada tutan ve besleyen canlı dokudur. İkili ve üçlü kökler halindedir. Fue tekniği sıfır iz ile sonuçlandığı için hem hastalarımızın hem de bizim tercih ettiğimiz en etkili saç ekimi tekniğidir.