Göz Kapağı Estetiği

Vücudun en ince derisine sahip göz kapakları erken yaşlarda deforme olur. Bununla birlikte göz küresinin ağırlığı ile göz altında ve üstünde bulunan yağ dokularının önünde bulunan destek dokular (fascia) zayıflar ve bu yağlar dışarıya fıtıklaşır. Böylece göz kapaklarında torbacıklar oluşur, ve bunlar insanı özellikle sabahları yorgun ve bezgin gösterir. Bunların düzeltilmesine yönelik klasik ameliyat tekniğinde bu yağ torbacıkları alınır. Fakat bu durumda hastalarda daha sonraları batık göz manzarası görülür. Bunu önlemek için biz ameliyatlarımızda bu yağları yerlerine iade ederek koruruz ve önündeki fasciayı (septum orbitale) anatomik yerine (Orbital rim periostuna) dikeriz (Septo-orbito-periostoplasti).

Göz kapakları ameliyatı sonrası pansuman 2 gün tutulur. 5. günde dikişleri alınır. Göz kapağı ameliyatları sonrasında dikiş izleri hemen hemen hiç kalmaz. Hasta bu ameliyattan bir hafta sonra aktif işine gidebilir.

Göz kapağı ameliyatı sırasında ayrıca aynı kesi yerlerinden kaşların kaldırılması ve orta yüz bölgesi denen yüzün ön bölgesinin gerilmesi de yapılabilmektedir. Böylece birçok girişim çok az kesilerle yapılmış olabilmektedir.